Gdzie kupić dobre ogumienie?

Użytkowanie auta to bardzo odpowiedzialna rzecz. Należy dbać o jego kondycję, by jazda była łatwa i bezpieczna. Fundamentalne są oczywiście kontrole silnika, nadwozia i innych elementów, ale statystyka mówi, że najbardziej wrażliwym elementem jest ogumienie. Warto zawsze pamiętać, by montować typy opon, które są przeznaczone do trwającej pory roku, marki oraz rozmiaru samochodu.

Czytaj dalej →

Opony jako najważniejsze elementy każdego samochodu

Opony są jednym z najważniejszych składników każdego pojazdu. Również jak forma klocków hamulcowych, albo pułap płynu silnikowego, także opony nastręczają nieustannej obserwacji. To od nich jest zależne pewne przybycie do celu, nie powinno się wobec tego ignorować ogumienia. Dużo ludzi wybiera opony bieżnikowane, ale jest to jedynie iluzoryczna oszczędność. Nowe opony są objęte gwarancją wytwórcy, dostarczają solidność, pewność i maksymalne właściwości drogowe.

Czytaj dalej →

Jak dobierać opony? Na co zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne w tej dziedzinie?

Każda z opon zdaje się być identyczna, z pewnością tak to wygląda na pierwszy rzut oka, jednak w rzeczywistości różnią się rodzajem gumy, bieżnikiem, rozmiarem, a także przeznaczeniem. To ten z elementów w aucie, który odpowiada za poczucie bezpieczeństwa, jak i za radość z jeżdżenia i spalanie. Opony można podzielić na trzy rodzaje, są w związku z tym opony letnie, zimowe i uniwersalne. Nie zapominajmy jednakże o innych, specjalnych typach, przykładowo opony terenowe.

Czytaj dalej →