Coroczny obowiązek wobec urzędu podatkowego

Pierwsze miesiące nowego roku to okres, kiedy w zasadzie wszyscy którzy pracują myślą o rozliczeniu z urzędem podatkowym. Termin złożenia swojego zeznania kończy się w ostatnim dniu kwietnia, jednak jeżeli jest to dzień wolny od pracy, to będzie przesunięty na początek maja. Termin ten jest nieprzekraczalny – za spóźnienie w wysłaniu zeznania grożą poważne konsekwencje, tak więc nie należy się z tym spóźniać.

rozliczenie pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy nawet proponują takie rozwiązanie, aby złożyć jakiekolwiek wypełnione zeznanie, a następnie zrobić korektę, ale w praktyce najlepszym wyjściem jest zdążenie w terminie. Zwłaszcza że czasu na to wcale mało nie jest, kilka miesięcy powinny wystarczyć nawet dużym maruderom na dokończenie sprawy. Jeśli ktoś nie ma ochoty lub nie będzie umiał samemu zająć się policzeniem deklaracji, to skorzystać może z pomocy profesjonalnych księgowych i biur rachunkowych – przy ich pomocy pit za 2014 zostanie wypełniony szybko, bez pomyłek i tak naprawdę za niewygórowaną opłatę – .
Jeżeli nie będzie się korzystać z jakiś nietypowych odliczeń, to w praktyce z policzeniem zeznania poradzić sobie powinna większość osób.

Kliknij ten link i sprawdź tu zarządzanie pracownikami w terenie analogiczne informacje na ten temat – one na pewno Cię zainteresują, więc nie zwlekaj za długo:)

Instrukcje dostarczane do zeznań są precyzyjnie zredagowane, i naprawdę powinno wystarczyć je jedynie dobrze czytać, żeby wszystko prawidłowo wypełnić – zobacz sam . Dla osób zatrudnionych na etacie najważniejszą rzeczą są pity przygotowane przez

księgowość

Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR

firmę, w której pracują – należy kwoty z nich przepisać we właściwe rubryki i jedna część zostanie wyjaśniona.

Osoby posiadające firmę dodatkowo muszą podać część wiążącą się z dochodami z firmy, ale przy dobrej ewidencji także nie powinno być z tym dużego problemu. W kolejnych częściach zeznania trzeba uzupełnić informacje o opłaconych składkach na różne ubezpieczenia, wyznaczyć należny podatek i jeżeli będzie się korzystać z jakiś odliczeń, to uzupełnić odpowiedni formularz, na którym wykazuje się to wszystko. Obliczone zeznanie musi być wysłane jeszcze w kwietniu, za opóźnienia grożą surowe kary więc nie powinno się zapomnieć o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*