Do czego w budownictwie stosuje się ceramikę?

Budując lub remontując, warto być na bieżąco z rynkowymi trendami. W ostatnim czasie ceramika budowlana szturmem zdobywa polski rynek budownictwa. Ceramika budowlana jest wytwarzana z naturalnych surowców i przyjazna środowisku a równocześnie pozwala na rozmaite zastosowania w budownictwie, dzięki którym nowy dom będzie spełniał nasze oczekiwania i marzenia.

Akcesoria budowlane Wienerberger

Źródło: http://www.wienerberger.pl
Ceramika budowlana to materiał, który zapewnia dobrą termoregulację. Ściany i dachy stworzone z tego budulca okresie jesienno-zimowym pomagają utrzymać ciepło wewnątrz domu, a w lecie odbijają promienie słoneczne, skutecznie zachowując przyjemnie niską temperaturę. Materiały budowlane z ceramiki są opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

Rachunki za ogrzewanie a także koszty jakie ponosimy za klimatyzację są znacznie niższe niż przy stosowaniu tradycyjnych materiałów. Budulec ten jest nie tylko posiada świetne współczynniki izolacyjne, ale też jest niezwykle odporny na wysokie temperatury i wykazuje doskonałą odporność na korozję biologiczną.

Dzisiejsze technologie pozwalają na tworzenie bardzo wielu materiałów budowlanych z ceramiki. Podstawowym budulcem wykorzystującym te technologie są pustaki ceramiczne. Z szerokich pustaków można tworzyć ciepłe ściany jednowarstwowe. Przy ich wyborze musimy zwrócić uwagę, na współczynnik przenikania ciepła. Izolacyjność można poprawić stosując specjalną zaprawę lub ograniczając powierzchnię spoin. Co więcej, ceramika budowlana może posłużyć także do budowania ścian dwuwarstwowych i trójwarstowowych ( kupić?). Na tego rodzaju ściany należy wybrać pustaki z ceramiki tradycyjnej lub poryzowanej, które murowane są na tradycyjną zaprawę wapienno-cementową czy też cienką spoinę. Idealnie wypracowany układ porów wewnątrz pustaka wydłuża drogę przenikania powietrza przez ścianę.lub (odnośnik)Porowata struktura sprawia, że pustaki są stosunkowo lekkie, co znacznie ułatwia budowanie ścian. Następnym cenionym budulcem tworzonym z ceramiki są dachówki. To bardzo eleganckie pokrycie dachowe, często spotykane w nowoczesnym budownictwie. Dachówki i ściany z ceramiki budowlanej tworzą zgrany duet, który wspólnie gwarantuje doskonałe właściwości izolacyjne. Znawcy z branży budownictwa sugerują połączenie właśnie tych dwóch materiałów jako jedno z najbardziej oszczędnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*