Jakim materiałem najkorzystniej ocieplać poddasze? Co istnieje w tej sprawie do wyboru? Na co zwrócić baczną uwagę?

Od wielu lat, najbardziej znana do termicznej izolacji dachu jest wełna mineralna. Jednakowoż tego typu proporcja ulega zmianie, bo coraz częściej zadają pytania o piankę poliuretanową którą nanosi się natryskowo. By być w stanie spełnić swoje marzenie i zamieszkać pod stromym dachem, trzeba początkowo ocieplić jego połacie. Najlepszy jest materiał, jaki nie będzie wyłącznie chronił tylko przed zbytnio wielką utratą ciepła, lecz również będzie niepalny, dźwiękochłonny oraz wytrzymały i szczelnie wypełni przestrzeń.

budowa

Źródło: pixabay

Do zalet możemy również dodać to, iż jest bardzo prosty w montażu i właściwie lekki. Tego typu warunki spełnia wełna (zobacz włókniny igłowane ocieplające) mineralna, jaka jest używana naprawdę często. Zna ją bardzo dużo osób jakie budują dom. Jednocześnie coraz bardziej częste jest ocieplanie pianką poliuretanową. () Tego typu metoda jest coraz bardziej i częściej polecana do termicznej izolacji dachów. Do kupienia jest w postaci twardych płyt, jakie są wykorzystywane do ocieplania połaci od zewnątrz (tak zwana izolacja nakrokwiowa), lecz również jako piana nakładana natryskowo od środka. Zwłaszcza tego rodzaju drugi sposób jest najbardziej popularny, nieustannie zwraca więc uwagę inwestorów. Nas zwłaszcza interesuje właśnie drugi sposób – ocieplanie pianką poliuretanową to bowiem patent przyszłościowy i bardziej pewny. (Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową) Szczególnie interesująca jest błyskawiczna instalacja, co oznacza, że już dwie osoby mogą zrobić około 250 metrów kwadratowych dziennej izolacji. Metoda natrysku zaś sprawia, że tak naprawdę nie pojawiają się ograniczenia instalacyjne. Co interesujące, dzięki ponad stukrotnemu rozrostowi, izolacja natryskowa wypełni każdą lukę oraz zakamarki gwarantując najwyższej jakości szczelność, a jednocześnie maksymalną efektywność izolacji.

Pianka nie powoduje uczulenia u ludzi i zwierząt, nie pyli. Poliuretan to substancja całkowicie obojętna chemicznie, a jednocześnie jest bezwonny oraz nietoksyczny. Materiał tego rodzaju jest bardzo skutecznie stosowany w przemyśle spożywczym a jednocześnie może mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Pianka nie stapia się, choć w sieci pojawiają się fałszywe informacje na temat jej rzekomej bardzo wysokiej palności. Pianka jest termoutwardzalna, znaczy to, że pod wpływem wyższej temperatury nie wraca do swojej pierwotnej formy, jaką jest stan ciekły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*