Jakim sposobem należy przycinać drzewa owocowe oraz co pożądane byłoby o tym wiedzieć?

Przycinanie krzewów oraz drzew owocowych w ogrodzie to niezwykle ważna kwestia. Od odpowiedniego przycinania drzew są zależne ich plony. Niemniej jednak należy wiedzieć, jak przycinać drzewa i krzaki owocowe i kiedy to wykonywać.

Pod koniec lutego należy pamiętać o przycinaniu śliw, jabłoni oraz gruszy.

Jeżeli jesteś otwarty na świeże informacje na omawiane zagadnienia, to przenieś się do serwisu (https://wkg.pl/oferta/branze/budownictwo/), a odnajdziesz tam istotne wiadomości, które będą niezwykle użyteczne.

Jeśli chodzi o drzewa z nektarynkami oraz brzoskwiniami to za przycinanie drzew trzeba zabrać się w cieplejszym czasie, gdy na drzewie zaczną pojawiać się pąki. Gdy pogoda już całkiem się ociepli i nadejdzie zbiór owoców, wtenczas należy zabrać się za przycinanie wiśni, moreli i czereśni. Przycinanie drzew owocowych wypada przeprowadzać ogromnie konkretnie, zarazem w czasie przycinania musimy regulować kształt korony.

polecana witryna

Źródło: pixabay.com

Przycinanie drzew to ważna rzecz, nie jedynie ze względu na plony. Drzewa, które posiadają zbyt długie gałęzie wyglądają nieestetycznie, ponadto zdołają być też zagrożeniem dla innych postaci. W czasie silnego wiatru, gałąź może pęknąć oraz na kogoś opaść. Wskutek tego przycinanie drzew odbywa się nie wyłącznie na działkach, w ogrodach czy też na posesjach własnych. Również miasto jest odpowiedzialne za przycinanie drzew Warszawa. Specjalne marki zajmują się skracaniem drzew w miastach, zieleńcach oraz na skwerach. Drzewa nieraz docinane są dwa razy w roku – wczesną wiosną i przed zimą, chociaż rzecz jasna nie jest to regułą. Mocne burze, wiatry zdołają nawet wyrwać drzewo z korzeniami, wobec tego przycinanie drzew oraz gałęzi jest pilną oraz bardzo poważną pracą.

Także drzewa schorowane i suche, spróchniałe muszą być regularnie przycinane, niekiedy nawet takie drzewo winno się całkowicie ściąć. Firmy, które zajmują się obcinaniem drzew oraz gałęzi, korzystają ze specjalistycznego aparatu, w toku prac zachowywana jest wszelka powściągliwość, zaś teren musi zostać precyzyjnie zabezpieczony, żeby gałąź nie spadła na przechodzące osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*