Na co powinien zwrócić uwagę każdy hodowca gołębi? Jakie symptomy oznaczają, iż gołąb jest w najlepszej formie?

Każdy z hodowców gołębi, zawodowiec czy amator, ma świadomość, jak ważną rolę dla optymalnego rozwoju ptaków mają różnorakiego typu witaminy i suplementy. Jeżeli planujemy, by nasze gołębie cieszyły się zdrowiem, to musimy pamiętać o właściwie dobranych preparatach. Jednak to nie wszystko, gdyż każdy hodowca gołębi powinien znać swoje ptaki i wiedzieć, w jaki sposób je obserwować, ażeby móc wyłapać każdy niebezpieczny sygnał.

Preparaty dla gołębi to podstawa, dzięki temu zachowają one najbardziej dobrą kondycję przez lata. Takie gołębie są szczęśliwe, rozwijają się wspaniale, prezentują się bardzo okazale. Każdy hodowca powinien o tym wiedzieć, by dobierać jedynie najlepsze gołębie preparaty, dobrane specjalnie dla danego typu gołębi, jakie hodujemy. Podobnie niezbędne są witaminy dla gołębi, które wzmacniają układ odpornościowy każdego gołębia.
gołębie na placu

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Jednocześnie, jak powiedzieliśmy wcześniej, musimy potrafić obserwować swoje ptaki. Powinniśmy nauczyć się wszystkich aspektów zachowania gołębi podczas różnych sezonów.

Poszukujesz podobnych materiałów na prezentowany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej części używane daf a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Pierwszą obserwacją powinno być sprawdzenie nocnych odchodów wdowców. Muszą być nieduże jak kulki do gry, połączone w małe grupki. Identycznie wygniecenia w gnieździe są dobrą oznaką.

Miejmy na uwadze, że metabolizm i kondycja gołębia na najwyższym poziomie może być przez nas kontrolowana przy pomocy tego rodzaju symptomów, jak gładkie, zwarte pióra, białe woskówki, czyste, błyszczące oczy czy różowe gardło. Kiedy trzymamy gołębia w ręku to musi być nie za bardzo ciężki, musi posiadać dość elastyczne mięśnie – sprawdź gołębie witaminy, jakie poruszają się, jak trzymamy go w ręce trochę dłużej. Po tym można poznać, z jakim okazem mamy do czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*