Nie zawsze wydajemy sobie sprawę jak wiele daje rozwiązanie advanced metering infrastructure

Jeszcze zupełnie niedawno, kiedy przedsiębiorstwa komunalne chciały odczytać dane z wodomierzy oraz ciepłomierzy, były zmuszone oddelegować swoich podwładnych, aby ci chodzili od domu do domu oraz zbierali niezbędne informacje. Nie zawsze właściciele zostawali w środku, a co się z tym łączy, czasem uzyskanie takich informacji okazywało się trudne oraz zajmowało dużo czasu. Sprawdź firmy te wykorzystują z rozwiązań jakie daje advanced metering infrastructure, a więc odczyty dokonywane są zdalnie, z nawet dość sporej odległości, jednocześnie ze wszystkich mieszkań. Poza tym na bieżąco można pilnować zużycie wody i ogrzewania, a to pozwala na zrobienie prognoz na temat ich zużycia w późniejszym okresie.

Możemy szybciej zapobiegać awariom

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Używanie z tego systemu ma dużo zalet, ponieważ zezwala na pomniejszenie kosztów obsługi urządzeń (poznaj promocję na piaskownik mar agency) pomiarowych, ponieważ potrzeba do tego po prostu znacznie mniej osób. Z drugiej strony, dzięki możliwości śledzenia na bieżąco pomiarów z liczników można przeszkadzać różnym usterkom, które mogą się pojawić, a nawet jeśli już się pojawią, to znacznie szybciej można to dostrzec oraz naprawić.

Dodatkowo kiedy kontrahenci będą dzwonili z jakimiś uwagami i danymi o nieprawidłowościach, to szybciej możemy odpowiadać na ich roszczenia, ponieważ łatwiej będzie nam odnaleźć dane informacje pomiarowe, o których będzie mowa. Należy korzystać z takich rozwiązań, ponieważ są one nie tylko wygodne, ale też tanie oraz znacznie usprawniają nam działanie. Dowiedz się więcej: łączność radiowa do wodomierza.

Możliwości IT są wykorzystywane wszędzie

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki postępowi w informatyce, który przejawia się świetnym wysyłaniem danych i możliwością pracy zdalnej, za pomocą przesyłania sygnałów, dużo dziedzin naszego życia jest dokładniej kontrolowanych, a co się z tym wiąże, łatwiej w nich działać. Jak widać możliwości jakie ma IT można wykorzystać wszędzie, oszczędzając czas oraz pieniądze, lecz także ułatwiając ludziom ich pracę i nie przymuszając innych do tego, żeby w wyznaczonym dniu, o wyznaczonej godzinie byli w swoich mieszkaniach, tylko przez to, że ktoś pragnie zebrać pomiary z ich liczników. Teraz wszystko ma szansę się odbywać bez angażowania właścicieli konkretnych mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*