Nowoczesnesposoby izolacji w budownictwie.

Początkowy etap budowy miejsca zamieszkania kończy się położeniem dachu. Co dokładnie za tym idzie, też i izolacja dachu przed wpływem różnorodnychczynników atmosferycznych. Są dwa typy izolacji: poprzez położenie wełny mineralnej przy poddaszu albopoprzeznatrysk pianki poliurentanowej.

Pianka budowlana

Autor: Porotherm
Źródło: Porotherm
Ta najnowocześniejsza metoda izolacji cieplnej nie jest jeszcze popularna w Polsce na tyle dobrze, aby każdy mógł ją polecić. Posiada jednak zdumiewające właściwości termoizolacyjne jak również hydroizolacyjne. Natrysk pianki poliurentanowej powstaje z dwóch ciekłychfaktorów: poliolu i dodatkowo izocyjanianu – . Oba substraty są podgrzewane do polecanej temperatury w specjalistycznym urządzeniu spieniającym, a w następnej kolejności zmieszane ze sobą w tzw. głowicy natryskowej, na sam koniec pod wysokim ciśnieniem są rozpylone na izolowaną pokrywę.

Tego rodzaju natrysk może być zastosowany do środka na ścianę czy sufit, i także na zewnątrz budynku np. na dachach. W chwili, kiedy natrysk wykorzystujemy na zewnątrz dobrze jest go zabezpieczyć przed promieniowaniem UV.

Żeby zgłębić wiedzę na opisywany wątek obejrzyj stronę (http://www.anistal.pl/obrobka-metali-krakow/), która posiada fascynujące informacje na ten temat – wystarczy kliknąć!

Piankę odróżnia m.in. to, iż jest nieszkodliwa dla środowiska, ma bardzo wysokąodporność i trwałość na pierwiastki chemiczne, pleśń i grzyby oraz wspaniałą przyczepność do różnego rodzaju podłoży. Dodatkowo jest łatwa w nanoszeniu, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza produkcję. Kolejnymi wartościami jest to, że dzięki piance następuje szybka termorenowacja i hydroizolacja oraz to, iż piankę można położyć na zniszczone podłoże bez wcześniejszego likwidowania – więcej na: .

Koszty natrysku to około 43 zł/m2 do 52 zł/m2 w zależności od tego jaką grubość pianki dobierzmy. W cenę zostaje wliczona zarówno gwarancja na okres 10 lat. Izolacja natryskowa pomaga oszczędzić i istotnie zmniejszyć koszty utrzymania obiektów na odpowiednim poziomie wilgoci jak również w właściwej temperaturze.

Krótko mówiąc, jest to inwestycja na sporo lat, gdyż materiał jest niezmiernie trwały. Powinno się zastanowić się więc nad tym, czy stereotypowe materiały termoizolacyjne zachowają te same parametry co pianka przez przynajmniej połowę tego okresu czasu, czy lepiej byłoby zdecydować się na pewność i 100% jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*