Pielęgnowanie drzew liściastych bądź szpilkowych to zajęcie dla osób, które bywają po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych pań, które lubią spędzać czas na otwartym powietrzu. To zajęcie bywa miłe, jeśli tylko nie trzeba nazbyt ciężko pracować. I tak sadzenie roślin twardolistnych albo grabienie liści jesienną porą to czynności, które łączyć się mogą z wytchnieniem. Mężczyźni, którzy pracują umysłowo po prostu marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet zalecany.

drzewo w ogrodzie

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com

W końcu skoszenie trawy w przydomowym ogródku można wliczyć do tych mało męczących, a całkiem pożytecznych zadań. Tak czy inaczej, pielęgnacja zieleni to temat niezwykle szeroki i szczegółowo omówić go nie podobna, więc spróbujmy się tutaj skoncentrować tylko na zagadnieniu dotyczącym pielęgnacji drzew. Drzewa w miastach są niezwykle ważne i nie podlega to żadnej dyskusji. Głównie warto mieć świadomość, że czyszczą one miejskie powietrze. Im mniej drzew w miastach, tym bardziej narażeni jesteśmy na choroby układu oddechowego. W dodatku rośliny te produkują tlen. Ludzie naprawdę go potrzebują. Drzewa parują w ciągu dnia, dlatego też ich obecność zapewni chłodzenie w gorące dni. Poza tym powietrze staje się nawilżone.

Jeśli w naszym ogródku rosną grusze, to właściwe każdego roku warto poświęcić czas obcinanie suchych lub tych nazbyt długich gałązek. A przycinanie drzew to również zajęcie dla ludzi o zacięciu artystycznym. Teraz panuje moda na drzewa, jakie rosną na obszarach położonych nad Basenem Morza Śródziemnego, a mamy tutaj na na uwadze np. cyprysy oraz tuje. Te drzewa można bez wysiłku formować, a uzyskane bryły zdobią każdy przydomowy ogródek i wzbudzają podziw wśród spacerowiczów. Pod tym adresem dodatkowe informacje: .

Rzecz jasna dają także cień. Należy również zauważyć, jak wielu ludzi przebywa w parkach, kiedy pogoda jest dobra. Świadczy to też o tym, że drzewo daje możliwość relaksu, kontaktu z naturą w dużym mieście. Istnieją aplikacje, które imitują dźwięk parków i pozwalają na wyciszenie. Wyprodukowano także bardzo dużo płyt z tego rodzaju muzyką relaksacyjną, w związku z tym nie ma żadnych wątpliwości, co do zbawiennych zadań drzew. Drzewa tworzą cudowną scenerię. Wpływają na estetykę całego miasta. Jeżeli z miast przeprowadzana będzie niesprawdzana, znikną te rośliny, a dzieci nie będą mieć żadnego kontaktu z naturą. Drzewa są także istotne dla dróg z asfaltu, ponieważ ich cień może pomóc w trakcie upałów przed zbyt dużym nagrzaniem takiej powierzchni. Rzecz jasna utrzymanie terenów zielonych jest kosztowne, a żeby rzeczywiście spełniały swoje zadanie muszą być odpowiednio pielęgnowane. Należy to robić w taki sposób, aby nie popsuć żywotności drzewa. Powinno się również wiedzieć w jakich miejscach należy sadzić rośliny. Czasami drzewa mulczowanie drzew rosną za gęsto, wówczas niezbędna jest wycinka drzew, na którą w wielu przypadkach musimy mieć specjalne zezwolenie. Nie jest ono konieczne, kiedy planujemy wyciąć drzewo owocowe czy takie, które ma mniej niż 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*