Pomiary drgań i naprężeń, konieczne w wielu sytuacjach

Prawda jest taka, że o wielu rzeczach zwykły Nowak nawet nie ma pojęcia. Nie mamy pojęcia, że przy pewnych konstrukcjach niezbędne są pomiary drgań. Takie pomiary pozwalają na znalezienie awarii i zbadanie ogólnego stanu danej konstrukcji. Dawniej, żeby odnaleźć kłopot należało rozkładać na czynniki pierwsze wybraną budowlę. Jak można się domyślić była to niesamowicie kosztowna sprawa.

Pomiary drgań
Obecnie istnieją urządzenia do pomiaru drgań i naprężeń i nie trzeba dokonywać demontażu całej konstrukcji. Po dokonaniu takich pomiarów przedsiębiorstwa je robiąca da nam protokół z takich pomiarów, żebyśmy wszystko wiedzieli. Tak, więc jeżeli jesteśmy nadzorcami jakiejś większej konstrukcji pamiętajmy o tego rodzaju rozwiązaniu. Powinniśmy również pamiętać, że tego typu pomiary trzeba robić nie jedynie w chwili, gdy dotrą do nas wiadomości, że coś jest nie w porządku – dowiedz się więcej. Najlepiej kontrolnie, co pół roku zrobić tego typu pomiary, bo lepiej profilaktycznie nad czymś zapanować zamiast później użerać się z jakąś dużą awarią, bo to na sto procent będzie kosztowniejsze.

Obliczenia MES, czyli Metoda Elementów SkończonychZ czym wiąże się MES? Czytaj tutaj- analiza mes na komes.pl Możemy stwierdzić, że na sto procent Nowak albo Kowalski nie będą mieli pojęcia, o czym mowa. Tymczasem obliczenia MES mogą pomóc przy wielu obliczeniach, gdzie standardowe wzory nie mają najmniejszego sensu. Obliczenia tego rodzaju to możliwość uzyskiwania wyników dla trudnych kształtów. Tak, więc są wykorzystywane w bardziej realnych sytuacjach niż lekcja matematyki. Niestety w szkołach uczymy się często wzorów, które nie za bardzo pomogą w prawdziwym życiu.

Przemysł

Autor: European Southern Observatory
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zaś chodzi o obliczenia MES to najlepsze rozwiązanie dla normalnych sytuacji. Jak wiemy każda metoda ma swoje zalety, ale posiada również jakieś wady. Jeśli chodzi o ten typ obliczeń to trzeba zawsze pamiętać o pewnym marginesie błędu, którego niestety nie sposób zniwelować.

Opisany zagadnienie napisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się ten tekst. Daj nam znać – przejdź do strony obozy dla dorosłych !

Jednak mimo tego minusa Metoda Elementów Skończonych jest jedną z najlepszych metod, jakie do tej pory udało się wymyślić, dlatego też w mechanice ogólnie pojętej jest bardzo często stosowana. Jak wiadomo nie wszyscy wiedzą jak wykonuje się tego typu obliczenia, nie każdy zna się na macierzach, ale są osoby wykwalifikowane w tej kwestii i wiedzą jak wszystko obliczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*