Pora na wymienianie kół – w jaki sposób się za to zabrać?

Każdy kierowca wie, że dwa razy do roku należy wymienić opony. Obecnie jest właśnie ten czas. Idzie zima i bez względu czy pada śnieg, czy nie to może być mróz. Drogi będą oblodzone i lepiej mieć właściwe opony w tego typu sytuacji. A wymiana opon nie jest zbyt skomplikowana. Część osób jedzie do wulkanizatora, ale wielu ludzi samodzielnie daje sobie radę. Musimy tylko przy zmianie opon nie zapominać, że jeśli letnie opony są w świetnym stanie, to możemy po prostu wyszukać miejsce na to, by je przechować na kolejny sezon.

Są również ludzie, którzy stawiają na opony wielosezonowe. To prowadzi do tego, że wymieniają opony (opony do jeep renegade) dopiero, kiedy te zupełnie są zużyte. Pory roku nie mają dla nich znaczenia. Jeśli jesteśmy kierowcami od lat, to bardzo dobra opcja. Ale kiedy jesteśmy stawiającymi pierwsze kroki kierowcami lepiej zmieniać opony na zimowe i letnie, bo wtedy zupełnie inaczej czuje się w aucie drogę.

Może Cię zainteresować – autoplusgarage.net/klimatyzacja.html

U mechanika

warsztat samochodwy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy wiemy, że dom i auto to skarbonka nie mająca dna. Ciągle można coś pozmieniać, coś podreperować. Jeśli chodzi o samochody, to fani motoryzacji często wiele rzeczy umieją ogarnąć sami. Ale i tak sporo muszą wydać za wizyty u mechanik samochodowy. Natomiast ludzie, którzy mają auto jedynie po to, żeby poruszać się z punktu A do punktu B mało wiedzą o swych samochodach, one dopiero są w stanie płacić za tego typu wizyty. Przez to bywają w autoserwis bardzo często. Musimy jednak wiedzieć, że jeżeli sami nie będziemy dbać o nasze auto, to żaden nawet najlepszy mechanik nam nie będzie w stanie pomóc. Musimy zwracać uwagę na różne parametry każdego dnia – więcej informacji na tej stronie.

Powinniśmy znaleźć garaż dla naszego auta, bo dwanaście miesięcy pod chmurką rzeczywiście bardzo mocno oddziałuje na samochód. Poza technicznymi sprawami dobrze pamiętać o tym, by dbać o czystość samochodu. Są tacy kierowcy, którzy mają auto 5 lat i ich auto prezentuje się dalej jak nowy. A są i tacy, którzy mają rok, a auto wygląda jakby miał parę lat. Na to w jaki sposób jeździmy i co sami robimy ze swym autem mechanik i nawet najlepszy autoserwis nie ma wpływu. Najważniejsze jest nasze podejście. A specjaliści będą mogli nam pomóc, czy to w wymianie opon jak również w jakiś innych istotnych sprawach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*