Poradnia psychologiczna, przeciwko terapia uzależnień – czyli, jaka rzecz jest bardziej złe? Choroba najczęściej dziedziczna, a może choroba na własne życzenie?

Czujesz, że coś bywa nie tak? Iz nie panujesz nad sobą, nad swoim życiem? Iż nie potrafisz zaprzestać popijać? rodzinka oraz przyjaciele mówią Tobie, żebyś poszedł do poradni, lub na odwyk? Uczyń to, jednak nie dla innych, wyłącznie dla samiutkiego siebie.

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach choroby psychiczne nie są już temacikiem Tabu, w tej chwili coraz bardziej dużo się o tych tematach rozmawia: telewizja, gazety, internet – tylko to oraz aż to każda rzecz daje możliwość spojrzeć na choróbska umysłu z różnego rodzaju perspektyw, nie wyłącznie osób postronnych, jednak również samej osoby chorej, albo lekarza, który zajmuje się tego rodzaju wypadkami. Poradnia psychologiczna – zobaczenie jej już nie szokuje, albowiem od bardzo dużo lat jest wiadome, że istnieją tego typu placówki. Metody wewnątrz nich stosowane z biegiem latek również uległy zmianie i to na lepsze – jeszcze parę lat temu tego rodzaju przychodnie były kojarzone z jedną rzeczą: z Leczeniem elektrowstrząsami. Teraz jest to zabronione, jednak w dalszym ciągu przez tego typu świadomość, ludzie chorzy kojarzeni bywają z osobami szalonymi. Czy jest to wina (zobacz: wina białe półwytrawne) doktorów, czy pochodzących od ludzi uprzedzeń? zostawiamy to Waszej opinii. Zwróćmy jednak uwagę na inny problem, który dotyka teraz jeszcze więcej osób, a którego – bądźmy szczerzy – otrzymujemy za własnym przyzwoleniem – .
Alkoholizm dotyka z każdym dniem coraz większe rzesze ludzi – młodych ludzi, którzy dopiero co zaczęli egzystować. Często nawet jest tak, że słyszymy o uzależnionych dzieciach. Terapia uzależnień bywa więc już niezbędna, by wyjść z nałogu – polecam tę poradnię psychologiczną.

Należy jednakże zapamiętać, iż powstała też coś takiego jak Współuzależnienie.
Zapytajmy więc samych siebie: Jaka rzecz z tych dwójki zagadnień bywa gorsze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*