Powitaj wiosnę we wnętrzach

Za chwilę wiosna zapuka do naszych drzwi. Nadszedł więc czas na wiosenne dodatki i metamorfozę wnętrz. Rezygnujemy z zimowej monotonii w naszych wnętrzach i wprowadzamy do nich optymistyczny powiew wiosny. Podpowiadamy jak w parę chwil otworzyć swój dom na wiosnę.

Świeczniki Twilight

Autor: Stelton
Źródło: www.smakprostoty.pl
Miejsce suchych bukietów niech zajmą kompozycje z żywych, kolorowych kwiatów. Kiedy na zewnątrz jeszcze ponuro i nijako, warto ”zorganizować” wiosnę w oknie. Wystarczy zawiesić nieduże butelki czy flakony w oknie do którego zwykle wpadają promienie słoneczne.

Ale to nie koniec, gdy zapadnie zmrok aby spotęgować efekt, możemy ustawić na parapecie świeczniki czy tealighty. Ta przykuwająca wzrok, wiosenna dekoracja, powstała w krótkim czasie wprowadzi do wnętrza powiew świeżości – świeczniki.

Wraz z wiosną dobrze jest wymienić niektóre obrazy, grafiki czy ramki na zdjęcia – wspaniały dodatek do wnętrz. Odpowiednio dobrane ramki dodadzą aranżacji odpowiedni nastrój, wprowadzą szczyptę koloru i modnego stylu (zobacz całość na naszej stronie). A może by tak postarać się o rodzinną galerię? To niedrogi, a jakże uroczy sposób na aranżację nudnej ściany. Aluminiowe, choć wyglądają szalenie elegancko, nie wprowadzą przytulnej atmosfery. Najlepiej wybrać drewnianą, która będzie emanować domowym urokiem. Natomiast ramki w szalonych barwach najlepiej spiszą się w pokoju dziecka – tam także zaprośmy wiosnę.

ramka na zdjęcia

Autor: pabloverdugo
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na puchate poduszki i ciężkie pledy już minął. Teraz królują jasne barwy oraz delikatne materiały. Tak jak projektanci stroją modelki w delikatne sukienki dodając do stylizacji ciężkie buty, tak i my możemy łączyć batysty z lnem. Mając ten fakt na uwadze nie obawiajmy się eksperymentować z rodzajem tkanin. Nie musimy wymieniać wszystkich poduch, zasłon i pokrowców. Czasem wystarczy dodać parę nowych elementów. Znaczące jest, jak materiał wykorzystamy. Na fotele, sofy lub tłumaczenia przysięgłe poznań inne obicia idealna okaże się trwała i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wtedy nie rozchodzi się na szwach a przy tym jest odporna na uszkodzenia. Kanapę ozdobią rozważnie dobrane poduszki. Może w kwiaty lub wiosenne ptaki?

|

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*