Uczenie się języków – jak to robić skutecznie?

Bezsprzeczne jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być konsekwentnym oraz wytrwałym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja opiszę Wam moje „sposoby”, które stosowałam podczas nauki języków. Po prostu nigdy nie wierzyłam magicznym sztuczkom, które oferują różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.

hiszpańskie miasteczko

Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com

Jasne jest, że do nauki potrzebne są jakieś książki bądź innego rodzaju materiały. Ilość dostępnych podręczników, samouczków, kursów a także wszelkich innych pomocy naukowych jest ogromny a co ważne przeróżny w zależności od języka.zakład pogrzebowy – (Zakłady pogrzebowe we Wrocławiu)Powinno się jednak w pierwszym etapie nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Klient musi mieć czas, żeby zrozumieć, czego potrzebuje. () Jeśli chcecie zacząć naukę całkiem nowego języka rozpocznijcie od zakupu jakiegoś samouczka, który w swojej formie a także kompozycji będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. kupcie taki, który będzie według was funkcjonalny w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie pora. Na spokojnie można przecież korzystać ze zasobów internetowych. Złą metodą jest nabywanie masy podręczników. To nic innego jak prokrastynacja, czyli opóźnianie w czasie zaczęcia nauki. Wiele osób lubi tak robić. Nabywają ogrom książek i są święcie przekonani, że przygotowują się do zaczęcia nauki. Tak naprawdę starają się oni opóźnić moment, w którym naprawdę wezmą się do nauki – przeważnie moment ten nie następuje. Przeczytaj więcej: strona internetowa.

Innymi słowy – na początku nauki nowego języka zamówcie sobie jeden zwykły a co ważne klarowny (na wasze oko) samouczek. Na pierwszym etapie mniej znaczy więcej. Warto również zainwestować w słowik jednojęzyczny, ponieważ trzeba samemu domyślać się, co szukane słowo znaczy po polsku na podstawie opisu, który jest tam zawarty.

hiszpański

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna rzecz, która świetnie sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu studiowanie książek w danym języku i oglądanie filmów. Fajną rzeczą, która się dzieje po oglądaniu filmów i serialów w językach oryginalnych jest to, że w nie wiadomo którym momencie zaczyna się myśleć w uczonym języku. Pojawia się to całkowicie nieświadomie i nieraz przyłapałam się na tym, że po jakiejś większej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku. Nauka każdego języka będzie dużo łatwiejsza jeśli będziemy uczyć się z własnej woli. Im więcej reguł tym słabsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*