W jaki sposób zagospodarować pokój dla nastolatka, aby to pomieszczenie spełniło jego przewidywania

Każdy młody człowiek pragnie posiadać na swój użytek to jedno najistotniejsze pomieszczenie, czyli własny pokój. To w nim odrabia lekcje i słucha ulubionej muzyki. W młodzieżowym pokoju bywają przyjmowani goście – rówieśnicy naszego nastolatka. Sam wygląd pomieszczenia nie pozostaje kwestią zbiegu okoliczności. Ściany muszą mieć właściwy kolor, a starannie przemyślanej przestrzeni nie mogą psuć peerelowskie ozdoby. Spośród wszystkich sprzętów najbardziej rozpoznawalne bywają młodzieżowe meble.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne meble dla nastolatków cechują się prostotą oraz funkcjonalnością. Stonowane barwy współgrają ze sobą, tworząc bardzo niespotykane połączenia. Do takich mebli w nowoczesnym stylu najlepiej będą pasować dodatki w podobnych odcieniach, czyli trójkolorowy, puszysty bieżnik, nieoklepany żyrandol i zasłonki z lejącego się materiału. A jeśli pomieszczenie zarezerwowane na pokój posiada dość dużą powierzchnię, to można pomyśleć o ustawieniu jeszcze jednego mebla, czyli np. kanapy.

Natomiast przykładowy wygląd tego pokoju może prezentować się następująco: jasnopopielate jednoskrzydłowa otwierana przesuwnie szafa na ubrania, tuż obok wydzielone miejsce do odrabiania zadań domowych, czyli biurko.

Masz ochotę zobaczyć inne tego rodzaju bogate w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie (https://www.tvk.pl/pakiety/), która bez cienia wątpliwości zawiera cenne dane!

A tuż nad nim półeczka na lektury, fotografie i suweniry z wakacyjnych wyjazdów. Po drugiej stronie pokoju, tuż obok drzwi, jest ustawiona komoda z 4 szufladami, przeznaczonymi na przechowywanie ciuchów. A w nieodległym sąsiedztwie znajduje się wygodne łoże, które za dnia jest nakryte zielono-żółtą narzutą i pełni również funkcję kanapy (świetne kanapy). Młodzieżowe meble można zakupić praktycznie w każdym sklepie, który ma w swojej propozycji tego typu sprzęty do domów.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Na takie drogie, ale i przemyślane, sprawunki warto udać się razem z nastoletnim synem. Jeśli nastolatkowie sami dokonają wyboru danego modelu, to o wiele chętniej będą spędzać czas w swoim pokoju, a może nawet z większą weną zabiorą się do nauki. Branie pod uwagę upodobań naszych dzieci jest najważniejszym kryterium. Jeśli umeblujemy pokój nie bacząc na zdanie nastolatków, to możemy oczekiwać następnej domowej kłótni. Pamiętajmy, że czasem warto wydać trochę więcej banknotów, ale w zamian za to spędzać długie zimowe wieczory w spokojnej i typowo rodzinnej atmosferze. Koniec końców rzeczone wyżej pieniądze szczęścia przecież nie gwarantują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*