Zdrowe uzębienie dzięki wizytą u ortodonty.

Zdrowe i zadbane uzębienie to nie tylko wizyty u stomatologa, ale też i u ortodonty. Ładny zdrowy uśmiech, może być tak też kluczowy, jak dobrze wystylizowana fryzura, czy też też zadbane paznokcie. Przede wszystkim coraz więcej osób zwraca uwagę na równy zgryz i śnieżnobiałe, zdrowe zęby, które bez wątpienia ze względów podobnie jak estetycznych jaki i zdrowotnych są bardzo istotne. Co zrobić i od czego rozpocząć leczenie zębów u ortodonty?

Zdrowe zęby

Autor: KlukovkinPhotography
Źródło: http://www.flickr.com
Decydującą wizytą jest spotkanie się z zawodowcem, który sprawdzi kondycje zdrowia naszych zębów i wybierze razem z nami najkorzystniejsze rozwiązanie w drodze do równego i olśniewającego uśmiechu. Zarówno dzieci jak i dorosłe osoby, powinny być gotowe na długookresowe leczenie, albowiem proces prostowania uzębienia może być bardzo powolny i wymaga wytrwałości.

Dzięki badaniu RTG pełnej szczeki ortodonta oceni możliwy okres korekty wady zgryzu, który może trwać nieraz do mniej więcej dwóch, trzech lat. () Co znaczące aspekt estetyczny to pewien z argumentów decydujący o korekcie zgryzu, natomiast należy pamiętać o tym, że zdrowe zęby to przede wszystkim brak próchnicy. W sytuacji kiedy czyszczenie zębów jest utrudnione, tworzy się próchnica, co skutkuje wizytami u stomatologa. Jeśli nasz zgryz jest nierówny, zęby wystawione są na uszkodzenia mechaniczne, które mogą wystąpić podczas procesu jedzenia, co w dłuższym okresie czasu powodują nasilenie wad zgryzu. Do leczenia zębów lekarz wykorzystuje aparat ortodontyczny, wybór ten zależy jest od wieku pacjenta oraz wady, którą chcemy skorygować.

Na rynku mamy dostępne aparaty ruchome (wyjmowane), stałe, jak również aparaty wewnętrzne. Co ważne w przypadku leczenia zgryzu u młodych osób, w pierwszej kolejności praktykujemy aparat wyjmowany, ponieważ leczone zęby są mleczne, lub mieszane. Wówczas w momencie gdzie leczenie aparatem ruchomym nie daje wyników, ortodonta zakłada aparat stały, który w przypadku dorosłych jest jedynym rozwiązaniem w drodze do skorygowania zgryzu. Przed założeniem aparatu stałego, powinno się wyleczyć wszystkie zęby, wyzbyć się kamienia nazębnego i osadów.

Dentysta

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze dni po założeniu stałego aparatu mogą być dosyć uciążliwe, a jedzenie ( restauracje przeźmierowo ) posiłków utrudnione. Podczas leczenie zgryzu, ważne są regularne wizyty kontrolne, bez nich na koniec moglibyśmy otrzymać efekt odwrotny od postanowionego. Co znaczące po zdjęciu aparatu ortodontycznego powinno się nosić aparat retencyjny, gdyż bez tego nasze zęby ponownie mogą ulec skrzywieniu. Korygowanie wad zgryzu to wydatek w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Zdrowe zęby są naszą wizytówką i im wcześniej zaczniemy ich leczenie tym jego przebieg możemy być krótszy i mniej bolesny. Dzięki doborze dobrego ortodonty osiagniemy zamierzony efekt, a nasze zęby będą świetnie się prezentować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*