Czy trzeba bać się windykatora

Działalność biznesowa zawsze związana jest z ryzykiem. Ma ono wiele form. Może być to ryzykowny krok związany z inwestowaniem wyjątkowo niepewnym w startowej fazie działania firmy.

Stąd niezwykle istotne jest aby nowy przedsiębiorca – najodpowiedniej jeszcze nim rozpocznie rzeczywistą działalność – wnikliwie przemyślał swój biznes plan, skupiając się w pierwszej kolejności na słabszych stronach przyszłej firmy po to, by wyszukać potencjalne problemy i je zawczasu próbować rozwiązać (albo przynajmniej uświadomić je sobie aby w razie czego prędko i skutecznie zareagować).

obliczenia finansowe

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Niezbędny będzie rzecz jasna doskonały biznes plan, w którym odnotujemy słabsze oraz mocne strony naszego przedsięwzięcia. Jednak i to nie wykluczy ryzyka, bowiem już w czasie aktywności zawsze może nam się trafić niesolidny kontrahent lub też klient, tym bardziej jeżeli nasza firma trudni się handlem.

W tej branży normą i dobrą praktyką jest stosowanie tak zwanego kredytu handlowego, czyli zawieszenia płatności za dostarczone artykuły bądź też usługi. Funkcjonuje on korzystnie kiedy obydwie strony wywiązują się we właściwym czasie ze swoich długów.

Jednak może się zdarzyć, że nabywca nazbyt długo zwleka ze zwrotem opłaty, wówczas najlepiej odzyskiwanie zobowiązań zlecić firmie w odzyskiwaniu długów wyspecjalizowanej. Taka firma posiada całą gamę instrumentów umożliwiających odzyskiwanie należności (począwszy od przypominania kontrahentowi o zobowiązaniu, do pozyskania w ostateczności wyroku komorniczego i jego zrealizowania).

kalkulator i monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Zaletą odzyskiwania długu przy pomocy jednostki windykacyjnej jak firma oddłużeniowa Mojawindykacja.pl na pewno jest wygoda, gdyż sam przebieg windykacji bywa pracochłonny oraz dość złożony. Samodzielne odzyskiwanie długów może być też droższe i nie koniecznie efektywne. Specjaliści natomiast na pewno znajdą odpowiedni sposób na załatwienie naszej sprawy.

Także dłużnik nie musi lękać się kontaktów z jednostką windykacyjną, bowiem dla niej najistotniejszym jest odzyskanie zobowiązania, które nie zniszczy dłużnika.

Podoba Ci się ten artykuł?! To przejdź do oferty doradca podatkowy zielona góra, by zapoznać się z ciekawymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Firmy windykacyjne starają się nie doprowadzić do ostateczności a więc postępowania komorniczego, bowiem jest to procedura trwająca długo i w rzeczywistości nikomu się to nie opłaca. Znacznie korzystniej będzie doprowadzić do polubownego załatwienia sprawy, np. rozłożenia zobowiązania na kilka rat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*