Dobre Wykorzystywanie podłogi drewnianej gwarantuje jej długowieczność

Podłoga jest swego rodzaju podstawą wszystkich pomieszczeń. Jest bardzo ważna, ponieważ to po podłodze przemieszczają się mieszkańcy, na niej stoją różnorodne sprzęty. Podłoga musi być w pierwszej kolejności wytrzymała, by codzienne drogi mieszkańców po mieszkaniu nie mogły jej za szybko uszkodzić. Materiałów dobrych na ten element domu jest niezwykle wiele, a wybiera się je także w zależności od typu pomieszczenia.

klepki podłogowe

Autor: Katie Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc na przykład w kuchni i łazience zazwyczaj wybiera się posadzki z płytek ceramicznych, które są praktyczne i łatwe do sprzątania. Z kolei w innych pomieszczeniach wybór jest większy i całkiem często pada na podłogi z drewna. Mimo, że tego typu elementy są stosunkowo drogie, na ich zakup decyduje się wiele osób z uwagi na to, że producent zbiorniki stalowe parkietów () i innych podłóg drewnianych zazwyczaj daje na nie długoletnią gwarancję.

Typy używanego drewna

Powszechnie wiadome jest, że na świecie występuje bardzo wiele odmian drewna, a każdy z nich odznacza się innymi cechami. Te różnorodne gatunki występują w różnych częściach świata. Od gatunku drewna zależy w pierwszej kolejności jego wygląd. W kwestii podłóg istotny jest taki wyznacznik jak twardość danego tworzywa. Nie do przecenienia jest jednak również jego wygląd, a przede wszystkim takie wyznaczniki jak kolor, budowa, występowanie i ewentualna liczba sęków. Jasne jest, że niektóre gatunki drewna bardziej nadają się na podłogi, inne mniej. Jeżeli chodzi o gatunki, to na terenie Polski przykładowo stosunkowo chętnie wybierane są takie uważane za egzotyczne, które często posiadają stosunkowo niestandardowe barwy, jaskrawsze od rodzimego polskiego drewna.

Konserwacja i użytkowanie podłogi z drewna

Podłoga z drewna w domu jest elementem, który posiada swoje charakterystyczne wymagania. Jako element naturalny drewno ma specyficzne wyznaczniki, które powinno się uwzględniać. Przy użytkowaniu powinno się pamiętać o tym, by nie niszczyć podłogi, chociażby poprzez chodzenie po niej na wysokich obcasach. Wymagana jest również specjalna konserwacja i pielęgnacja z wykorzystaniem profesjonalnych środków do drewna. Wyszukując w Internecie frazę producent podłóg drewnianych można znaleźć dane na temat oferty podłóg drewnianych, a także metody ich konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*