Dobre Wykorzystywanie podłogi drewnianej gwarantuje jej długowieczność

Podłoga jest swego rodzaju podstawą wszystkich pomieszczeń. Jest ogromnie ważna, gdyż to po podłodze przemieszczają się mieszkańcy, na niej stoją różnorodne sprzęty. Podłoga musi być przede wszystkim wytrzymała, by codziennie przemierzane drogi domowników po domu nie mogły jej zbyt szybko uszkodzić. Tworzyw nadających się na ten element domu jest bardzo dużo, a dobiera się je także zależnie od typu wnętrza.

Czytaj dalej →

Konserwacja drewna jest niezwykle uciążliwa, gdyż zagraża mu mnóstwo niełatwych do usunięcia owadów.

Drewno jest niesłychanie powszechnym surowcem, jednak zagrażają mu owady, które mają szansę je zdewastować. Takie stworzenia przeważnie robią w drewnie korytarze, co sprawia, że staje się ono mniej wytrzymałe i po prostu brzydkie. Znakomitym rozwiązaniem w takim przypadku jest użycie specjalnych chemikaliów.

Czytaj dalej →

Tanio i poprawnie? Wybór projektanta domu do budowy

Pytanie jaki rodzaj obiektu mieszkalnego wybudować zadaje sobie rokrocznie coraz większa liczba prywatnych inwestorów. Jest to przecież decyzja, która będzie rzutować na paręnaście, jeżeli nie na parędziesiąt następnych lat naszego życia. Wybierając projekt, niektórzy kierują się kosztami, inni aspektami wizualnymi, a jeszcze inni jego funkcjonalnością. Bezsprzeczne jest twierdzenie, że właściwa integracja tych trzech czynników jest najbardziej korzystna jeśli chodzi o nasze przyszłe domostwo.

Czytaj dalej →

Kiedy postawić na dopasowane drzwi do domu?

Drzwi w mieszkaniu muszą nie tylko komponować się ze stylem pomieszczenia, ale przede wszystkim być funkcjonalne. W jaki sposób wybrać najlepszy model?
Przede wszystkim istotne jest dokładne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór właściwej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi są dostępne w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Czytaj dalej →