Działanie biura: jak bezpiecznie niszczyć dokumenty? Zobacz popularne metody

Każda firma i każdy urząd w ciągu każdego roku funkcjonowania wytwarza bardzo dużą ilość bardzo różnych dokumentów. Część z tych dokumentów musi być przechowywana w archiwum. Wskazać można jednak i takie dokumenty, które nie muszą być przechowywane. Bardzo często stawia się więc pytanie, jaki jest los tych dokumentów: czy mogę one trafić do ogólnodostępnego kosza na śmieci, a następnie na wysypisko?

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami żadne dokumenty, które nie znajdą się w archiwum nie mogą być wrzucone zwykłego do kosza na śmieci. Każda firma czy urząd przekazują powstałe u nich dokumenty do archiwum. Brakowanie dokumentów oraz niszczenie dokumentów sprawdź tutaj niszczenie dokumentów śląsk lrg może być wykonywane wyłącznie w archiwum.

segregatory

Autor: Timm Suess
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na rynku działa ogromna liczba firm, które przejmują na siebie obowiązek nie tylko przechowywania dokumentów. Firmy te wykonują także niszczenie dokumentów. Firmy te niszczą dokumenty w specjalnie do tego celu przygotowanych urządzeniach, a firma, która zleciła ich zniszczenie otrzymuje specjalny certyfikat , który jest dowodem na wykonanie usługi. Firmy te oferują także dodatkową usługę, jaką jest brakowanie dokumentów. W ramach tej usługi firma wyszukuje w firmowym archiwum dokumentacji, która nie musi być dłużej przechowywana i może zostać przekazana do zniszczenia.

Źródło – niszczenie dokumentów w firmie Destroy

Firmy oferują właścicielom firm naprawdę kompleksowe usługi. W zakres tych usług wchodzi także utylizacja dokumentów. Oferowana utylizacja dokumentów przez specjalistyczną firmę świadczącą tego rodzaju usługi zaczyna się od odbioru dokumentów z firmy specjalistycznymi, dostosowanymi do przewozu dokumentów pojazdami. Z usług tego rodzaju firm korzystają najczęściej bardzo duże firmy, które produkują duże ilości dokumentów i nie są w stanie poradzić sobie z ich zniszczeniem w niewielkich, stworzonych do użytku biurowego niszczarkach.

Niszczarki biurowe są w wielu wypadkach zbyt małe, aby poradzić sobie z szybki zniszczeniem dużej ilości dokumentów. Nic więc dziwnego, że firmy mające w swojej ofercie utylizację dokumentacji nie mogą narzekać na zbyt małą liczbę klientów. Na pewno mogą też liczyć, że w przyszłości klientów brakować im nie będzie. Obecnie sądzi się, że takie firmy mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Sprawdź też – recykling dokumentów w firmie Destroy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*