Działanie stron w Internecie, czyli sprawdź produkty firmy Google

Aktualnie funkcjonowanie stron w globalnej sieci komputerowej podlega najróżniejszym prawom i zależności. Te odnoszące się do wyszukiwarki Google zdają się mieć rzecz jasna największe znaczenie. To bowiem właśnie Google jest dzisiaj najczęściej stosowaną wyszukiwarką i to jego algorytmy są najbardziej znaczące. Co oferuje Google posiadaczom witryn internetowych? Czego można się spodziewać z ich strony?

Niewątpliwie godną uwagi propozycją od marki Google jest remarketing AdWords. Remarketing to

kampania

Autor: IvanWalsh.com
Źródło: http://www.flickr.com

działania dzięki którym w prosty sposób można przypomnieć się tym Internautom, który już raz byli na prowadzonej przez nas stronie internetowej lub korzystali z aplikacji, która była przez nas oferowana. Remarketing AdWords polega na tym, że w osobom, które odwiedziły już daną witrynę wyświetlają się ich reklamy.

Tyczy się to oczywiście tylko do tych stron, które wchodzą do sieci reklamowej Google. Reklamy strony będą wyświetlane również wtedy, kiedy poszukiwane przez daną osobę będą hasła, które związane są z odwiedzoną przez nie kiedyś witryną. Remarketing adWords to rewelacyjny sposób na przypomnienie o prowadzonej przez siebie stronie bywalcom Internetu. Dzięki pojawiającym się reklamach są oni cały czas na bieżąco z tym, co odbywa się na stronie – remarketing przy kampanii Adwords. W przeważającej części przypadków dzieje się tak, że po obejrzeniu reklamy konkretny użytkownik decyduje się na odwiedzenie witryny i na przykład kolejny raz robi na niej zakupy (jeśli chodzi oczywiście o sklep internetowy). Obecnie Google proponuje kilka opcji remarketingu. I tak osoby tym interesujące się wybierać mogą między remarketingiem o charakterze standardowym, dynamicznym, tym , który działa na aplikacjach mobilnych.

Godną uwagi propozycją jest z całą pewnością remarketing video. Remarketing dynamiczny obejmuje reklamy o charakterze dynamicznym, nie mają one więc charakteru statycznego. Remarketing video to z kolei

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

pokazywanie reklam (zobacz skuteczne pozycjonowanie stron internetowych) wtedy, gdy używa się YouTube. Warunkiem jest jednak mające miejsce wcześniej oglądanie filmów wybranej firmy. Remarketing ma naprawdę mnóstwo zalet. Przede wszystkim pozwala na łatwe dotarcie do klientów, którzy już kiedyś z naszej witryny korzystali. Jest to także możliwość dostosowania przedstawianych reklam do przyjętych celów reklamowych. W efekcie taka forma reklamy jest naprawdę bardzo skuteczna. Remarketing to również reklama o ogromnym zasięgu – nie ma tu znaczenia miejsce, w jakim znajduje się Internauta.

Interesującym produktem od Google jest także kupon AdWords. Kupon AdWords umożliwia wykonanie darmowej kampanii w Google. Powinno się jednak pamiętać, że tego rodzaju kody o charakterze rabatowym przeznaczone są jedynie dla tych kont, które w AdWords zostały założone dwa tygodnie wcześniej. Ci, którzy swoje konta założyli już jakiś czas temu nie będą więc mogli zrobić z nich użytku. Bez względu jednak na to bezpłatne kupony AdWords to świetny produkt i warto na nie polować – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*