Jak dużo kosztuje wynajęcie fotografa ślubnego?

Bardzo dużo osób uważa, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To w końcu jedna noc, kilka lub kilkanaście godzin, a koszty sięgają nierzadko parę tysięcy złotych. Powinniśmy zatem zastanowić się, za jakie konkretnie usługi płacimy.

W głównej mierze należy mieć na uwadze fakt, że fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko podczas odbywającej się uroczystości, gdy robi zdjęcia, ale również poświęca niemało pracy na późniejszą obróbkę. Wykonane przez parę godzin fotografie najpierw powinny być zgrane na komputer i z niemałą uwagą wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie rozpoczyna się niezwykle monotonny i czasochłonny etap ich obróbki. I to właśnie w tym momencie zaczyna się najtrudniejsza i niezwykle istotna praca fotografa. Fotografie, które następnie zostaną wywołane w cyfrowej ciemni muszą być niezwykle dokładnie doszlifowane w programie do obróbki graficznej. Niekiedy obróbka pojedynczego zdjęcia może zająć wiele czasu! Łatwo zatem możemy policzyć sobie, że ślubny fotograf z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, aby ostatecznie oddać w nasze ręce idealne fotografie ślubne. Taka praca związana jest nie tylko z pstrykaniem zdjęć na imprezie, ale także z selekcją, wyłanianiem z setek plików najciekawszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, że obrazy prezentują się naprawdę doskonale!

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni bardzo często oferują nam różne pakiety w różnych cenach. W ten sposób możemy dopasować cenę do swoich potrzeb i oczekiwań. W najtańszych pakietach mamy zwykle najmniej zdjęć, ale w sytuacji kiedy organizujemy niewielkie przyjęcie, a gości nie ma za wiele, najczęściej ten pakiet może wystarczyć. Czasami również parom nie zależy na ogromnej ilości fotografii, a bardziej na najwartościowszych obrazach, które uwiecznią najistotniejsze momenty z wesela ().

Zaciekawiła Cię taka wiadomość? Jeśli masz chęć zobaczyć więcej, sprawdź na witrynie (http://srebroizloto24.pl/kategoria-produktu/platyna/platynowe-monety/) inne informacje, one również będą na opisywany temat.

Jeżeli jednak chcemy mieć jak najwięcej różnorodnych fotografii, można wybrać dla siebie pakiety rozszerzone. Wtedy jednak należy się liczyć z tym, że więcej zapłacimy. Warto także wiedzieć, że o wiele więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego zostanie organizowana sesja zdjęciowa.

Jak się więc okazuje, praca fotografa ślubnego jest niezwykle złożona i wymagająca. Pamiętajmy również, że zawsze powinno nam zależeć nie tylko na cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*