Otwieramy sklep spożywczy. O jakich rzeczach nie powinniśmy zapomnieć?

Osoby prowadzące swój biznes w branży spożywczej wiedzą dobrze, że trzeba zadbać o wiele formalności. O jakich rzeczach pamiętać chcąc założyć taki sklep?

landszaft - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
firma - fotogram

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, ogromnie ważna będzie lokalizacja. Najlepiej otwierać takie punkty w miejscach najbardziej ruchliwych. Dobre okażą się osiedla, jedne z głównych ulic, jak też bliskość przystanków autobusowych czy tramwajowych. Odpowiednia będzie także okolica, gdzie nie ma dużych galerii. Istotne, aby produkty były dopasowane do grupy docelowej. Na dużych osiedlach istnieją mniejsze szanse na sprzedanie produktów z wyższej półki. Natomiast prowadząc sklep w centrum sporego miasta, jakim jest Warszawa możemy zapewne liczyć na klientów, którzy będą zainteresowani również tymi droższymi artykułami.

kadr - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Z powodu tego, że w sklepie tego typu zamierzamy sprzedawać produkty spożywcze, trzeba otrzymać zgodę od inspektora sanitarnego. Placówka taka przeprowadza kontrolę w lokalu oraz zapisuje taki sklep do rejestru, wydając tym samym zgodę na otwarcie tego typu działalności. Po uzyskaniu takiej zgody musimy liczyć ze sporadycznymi kontrolami z sanepidu – firma montująca klimatyzacje w Warszawie. Jeśli chcemy mieć w takim sklepie alkohol, to trzeba postarać się również o koncesję. Wydaje ją gmina, a liczba tego typu zezwoleń jest ograniczona. Dlatego za każdym razem dostaje się koncesję od razu po załatwieniu wszelkich formalności. Trzeba wiedzieć także, że takie pozwolenie kosztuje. Wysokość opłat za koncesję jest zależna od typu alkoholu, jaki zamierzamy sprzedawać.

Pamiętajmy o koniecznym wyposażeniu. Nieodłączna w takim sklepie będzie klimatyzacja. Dopilnujmy tego, aby firma, jaka montuje urządzenia oferowała także serwis klimatyzatorów. To bardzo ułatwia pomoc przy ewentualnych usterkach na przyszłość. Serwis klimatyzatorów jest czymś bardzo pomocnym – CiK Wisniewski – komory chłodnicze. Potrzebne też są różne lodówki albo lady chłodnicze. Czasami, gdy produktów wymagających bez przerwy niskiej temperatury mamy w sklepie większą ilość przydadzą się komory chłodnicze. Jeśli mamy takie potrzeby, jak również zaplecze na takie rzeczy, to możemy zrobić chłodnię. Przyda nam się też naprawa chłodni, jaką mogą zagwarantować specjalne serwisy. By dopracować niektóre sprawy do końca, potrzebujemy czasu oraz doświadczenia. Tak jak wspomniany serwis (klimatyzacja wrocław) klimatyzatorów. Z tego względu też nie przejmujmy się, gdy na początku nie wszystkie rzeczy będziemy ogarniać. Do wszystkiego możemy dojść z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*