Jak można zarejestrować znak towarowy w naszym kraju? Jakiego rodzaju warunki należy spełnić? Co jest najistotniejsze?

Chcesz zarejestrować znak towarowy i nie wiesz, jak tego dokonać? Co ważne, w celu zarejestrowania takiego znaku, należy złożyć w Urzędzie Patentowym, na przykład biuro patentowe Kraków odpowiedni wniosek. Co jednakowoż dalej z tym zrobić?

Logo androida

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju podanie o udzielnie prawa ochronnego powinieneś złożyć osobiście, lecz możesz także to zrobić przy pomocy profesjonalnego pełnomocnika, jakim może się stać jedynie rzecznik patentowy. Ten rzecznik poza fachowym opracowaniem wniosku jest w stanie także przeprowadzić badanie tak zwanej zdolności rejestracyjnej znaku, a także ocenić możliwość jego rejestracji. Tego rodzaju badanie z pewnością uchroni nas przed ponoszeniem opłat zgłoszeniowych, jak nasz znak i tak nie będzie miał szans na ochronę. Rzecznik jest w stanie również pomóc w organizacji procedury rejestracji już przed samym Urzędem Patentowym ().

W naszym kraju Urząd Patentowy jest odpowiedzialny za pełne badanie naszego wniosku. Poza kwestiami formalnymi może mieć wątpliwości odnośnie wykazu towarów. Dosyć często zdarza się, iż rozbudowane wykazy muszą być uzupełnione. Badanie etapy badań marketingowych Urzędu sprawdza też czy rejestracja znaku towarowego jest w ogóle realna do przeprowadzania, więc czy znak spełnia warunki, jakie są wspomniane w ustawie. Jeśli nie ma przeciwwskazań, ażeby zarejestrować znak, Urząd Patentowy wydaje tak zwaną warunkową decyzję, jaka określa przyznanie ochronnego prawa od wpłacenia opłaty rejestracyjnej, a jednocześnie opłaty za publikację. A jak wyglądają te opłaty? Ich wysokość zależna jest od ilości klas nicejskich, gdzie są skatalogowane nasze towary oraz usługi ().

Dokumentacja

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A jaki jest czas oczekiwania na decyzję? Często należy czekać przeważnie od dwunastu do szesnastu miesięcy, żeby jednakże być może przyspieszyć ten cały proces warto skorzystać z firm, które zapewniają pomoc w tym zakresie. Rejestracja znaku towarowego cena nie jest tak naprawdę kłopotem, ale cała procedura, która tak naprawdę nie należy do najłatwiejszych może sprawiać poważne trudności (). Z tego więc powodu warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, aby zmniejszyć ilość problemów i niespodziewanych wydarzeń do minimum. To bez wątpienia bardziej korzystne niż długa procedura i brak szans na polepszenie sytuacji. O tym powinniśmy pamiętać, jak będziemy zabiegać o rejestrację znaku towarowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*