Jakie formalności są konieczne podczas zakupu używanego mieszkania na kredyt.

Droga jaką musi pokonać potencjalny właściciel mieszkania wcale nie jest łatwa, zwłaszcza jeżeli będzie się przy tym chciało wziąć kredyt.

Lecz nawet przy kupnie za gotówkę od niektórych formalności się nie ucieknie, jedynie się nie będzie miało do czynienia z bankami. A ponieważ banki będą mieć sporo wymagań w stosunku do kredytobiorców, to należy im przynieść szereg dokumentów związanych z dochodami i daną nieruchomością. Przede wszystkim konieczne będzie przedstawienie informacji o dochodach, w oparciu o które zostanie wyliczona zdolność kredytowa. Weryfikowana jest także historia wcześniejszych kredytów w BIK, żeby całościowo ocenić stan potencjalnego klienta.

Odpowiada Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę plan restrukturyzacyjny pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Jeżeli to wszystko przejdzie się pozytywnie, to następnym etapem będzie nieruchomość.

sprzedaż

Autor: Filip Maljković
Źródło: http://www.flickr.com
Przy mieszkaniu z rynku wtórnego konieczny jest operat szacunkowy Bielsko, informujący o tym, ile ono jest faktycznie warte ( na rzeczoznawcy.net.pl). W oparciu o ten dokument bank wyznacza największą kwotę kredytu, jaka jest możliwa do otrzymania, w pierwszej kolejności chodzi tu o zabezpieczenie na hipotece. Wycena musi być wykonana przez uprawnioną do tego osobę, niektóre banki jeszcze wymagają, żeby rzeczoznawca Bielsko-Biała znajdował się na ich wykazie (najlepszy rzeczoznawca Bielsko-Biała). Obecnie sporządzenie takiego operatu kosztuje kilkaset złotych, a czas czekania na dokument zależy w dużym stopniu od tego, ile pracy będzie miała osoba która go robi.

Przy niewielkich kwotach pożyczki czasami banki decydują się na prostszą procedurę, czyli wartość mieszkania jest w przybliżeniu wyznaczana przez ich pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*