Nim kupisz działkę na którym wybudujesz cztery ściany, zaangażuj geotechników do badania właściwości gleby

Wszędzie tam, gdzie pojawia się świeży budynek, np. mieszkalny lub większy kompleks typu mostu, badania geotechniczne są niezbędne.

Z jakiego powodu przed wybudowaniem domu musisz naradzić się ze specjalistą od geotechniki?

Plac budowy

Autor: Allagash Brewing
Źródło: http://www.flickr.com

Firma geotechniczna, której polecisz zbadanie działki, na której masz zamiar postawić cztery ściany odpowie na istotne pytania. Specjalista sprawdzi skład gruntu. Z tą wiedzą uchronimy się przed powszechnymi komplikacjami jakimi są rozpadające się elewacje bądź opadające fundamenty. Wynikłe defekty najczęściej są już trwałe.

Czasami zamieszczone w sieci wiadomości są fałszywe, ale jeżeli ciekawi Cię tego rodzaju problematyka, to kliknij i zdobądź więcej informacji (www.bautec-lodz.pl/budownictwo) również na podobnej stronie.

Warto więc zainwestować w specjalistę, który przeprowadzi analizy – . Z pewnością nie mają wyboru posiadacze działek zlokalizowanych na skarpie, lub kiedy zamierzają wybudować spiżarnię pod ziemią. Także znaczącą informacją jest czy ziemia na której planujemy budowę nie jest terenem nasypowym – takim gdzie były w minionych latach doły, które zostały przysypane.

Firma zaangażowana przed zakupem nieruchomości może obronić nas przed wieloma późniejszych kosztów. Jeśli ich opinia wykaże nieodpowiednią glebę pod budowę domu, możemy zrezygnować z kupna placu. Bywa tak w sytuacji, gdy wody gruntowe mają za bardzo podwyższony poziom i łączyłoby się to z kosztownym odwadnianiem ziemi lub gdy niezbędna jest wymiana podłoża lub jego wzmocnienie. Wszystko to powoduje, że nawet niedroga działka w przyszłym terminie wytwarza na tyle duże wydatki, że jej kupno jest nierentowne. Również obszar w którym wcześniej występowały powodzie nie jest działką polecaną pod zabudowę. Informacje, które nas interesują firma geotechniczna uzyskuje poprzez wykonanie odwiertów w ziemi, ich liczba zależy od wielkości parceli. W wyniku przeprowadzonych badań dostajemy informację, w której zamieszczony jest charakterystyka terenu, jego usytuowanie, morfologia, budowa, warunki gruntowe, a także wodne. Na zakończenie otrzymujemy wnioski – geopartners.pl.

Rezultaty analizy geotechnicznej to istotna informacja dla architektaOtrzymane dane pomogą architektowi na określenie szerokości fundamentów czy z jakich surowców musi skorzystać.
Opublikowano: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*