Myślisz nad remontem domu? Sprawdź, o czym nie zapomnieć, kiedy przygotowujesz się do malowania

Każde mieszkanie po latach już nie prezentuje się tak ładnie, jak na początku. Zauważamy następne usterki, a jednym z pierwszych jest mniej wyrazisty kolor ścian czy pojawiające się spękania. O ile drobne zabrudzenia można zamalować resztkami farby, które pozostały nam z ostatniego malowania, o tyle znaczniejsze ubytki potrzebują gruntownego remontu.

Szpachlowanie

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

O czym pamiętać, jeżeli i ty zamierzasz odświeżyć wygląd własnego mieszkania?

Remonty Łódź to w pierwszej kolejności przygotowanie należytych narzędzi oraz kupno wymaganych produktów, w tym farb. Farby dobieraj mądrze – to, że fioletowy kolor prezentuje się rewelacyjnie w domu twoich przyjaciół, nie oznacza, iż u ciebie będzie tak samo. Wszystko zależy od ścian oraz urządzenia twojego wnętrza, toteż kolorystykę dostosuj do reszty dodatków, podłogi i mebli.

Musisz kupić odpowiednią ilość pigmentów, z tej przyczyny zanim wybierzesz się do sklepu, zrób szczegółowe pomiary, by podczas malowania nie okazało się, że pigmentu zabrakło. Poza farbami wymagane są pędzle i wałki oraz narzędzia używane do szpachlowania. Nowy kolor ścian bowiem nic nie zmieni w wyglądzie twojego domu, jeśli na ścianach pozostaną spękania oraz ubytki. Przed malowaniem należy wyczyścić takie miejsca oraz wypełnić ubytki, a później starannie wyrównać całą powierzchnię. Trzeba jeszcze zabezpieczyć mieszkanie, gdyż niewiele osób może sobie pozwolić na zabranie posiadanych rzeczy na zewnątrz. Po pierwsze dlatego, że nie mielibyśmy ich gdzie przenieść, a po drugie – ponieważ są ciężkie. Najlepiej sprawdzają się tutaj folie oraz taśmy, którymi je zabezpieczamy, aby nie spadły. Dobrze jest też rozłożyć folię na podłodze, aby nie poplamić nowych paneli lub parkietu, jaki ostatnio był ułożony. Starajmy się zbyt nie nabrudzić, by zaoszczędzić sobie kłopotów ze sprzątaniem.

Jeżeli sądzisz, iż nie dasz sobie rady z tym zadaniem, wynajmij firmę proponującą usługi remontowe Łódź – (wypożyczalnia rusztowań łódź) (link). Zanim zdecydujesz się na współpracę i podpiszesz umowę, zorientuj się czy wybrana przez ciebie ekipa jest warta zaufania i poproś o portfolio prac albo znajdź opinie na ich temat. Najistotniejsze to terminowość oraz rzetelność realizowania usług, w innym razie remont nie będzie miał końca, ty zaś nie będziesz usatysfakcjonowany z nowego wyglądu twojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*