Na co zwracać uwagę podczas projektowania serwisu internetowego? Co jest najbardziej istotne? O czym należy pamiętać?

Technologie dotyczące projektowania stron internetowych bardzo się zmieniają, tak więc by nasza strona była stale ciekawa i właściwie nowoczesna, trzeba zaprojektować ją w zgodzie z najlepszymi zasadami.

Różnorodne prognozy, jak i doświadczenie potwierdzają, iż użytkownicy coraz częściej korzystają z tabletów i smartfonów niż z urządzeń stacjonarnych. Coraz większa liczba odsłon stron www właśnie tak się odbywa – z urządzeń odmiennych niż laptopy i stacjonarne komputery. Coraz bardziej powszechna jest tak więc idea responsive designu . Takie strony responsywne wypierają zdecydowanie tworzenie oddzielnych mobilnych serwisów. Poza oczywistymi kwestiami, jak zaoszczędzenie czasu tworzenia czy łatwość zarządzania pojedynczym serwisem, pojawiają się i dodatkowe plusy, takie jak wsparcie ze strony Google.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje oficjalna rekomendacja i to właśnie ze strony Google, że najbardziej korzystnie tworzyć serwisy responsywne, ponieważ oferuje to najlepszą praktykę w realizowaniu stron internetowych. Mamy wiele przykładów tego rodzaju stron, ale na pewno na uwagę powinien zasługiwać projekt strony Patron Servis. Strona jest świetnie zrobiona, a wszystko wzięło się z perfekcyjnego projektu i koncepcji, która oczywiście została stworzona na podstawie najbardziej właściwych praktyk tworzenia. W okresie tworzenia strony www zawsze warto zwracać uwagę na tzw. flat design. To zasada, w ramach której elementy strony trzeba zaprojektować tak, aby wydawały się lekkie oraz płaskie. Nie mówimy tu tylko o ikonach, jakie są stosowane na stronach, lecz również o wszystkich elementach składowych interfejsu użytkownika, czyli user interface.

Mówimy w tym miejscu o przyciskach, elementach menu czy przełącznikach formularzy. Co ciekawe, tego typu trend tak znacząco wpisał się w dzisiejsze projektowanie, że bardzo duża część witryn się unifikuje.

Jeżeli czujesz, że ta notka może okazać się według Ciebie niewystarczająca, to zamieszczony poniżej (www.adwokatchojak.pl/) materiał bez wątpienia Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz.

Więc białe strony, na jakich jest sporo światła a także flat UI gwarantują odbiorcy faktyczną czytelność przekazu, co sprawia, że stają się one coraz bardziej pożądanym trendem w tworzeniu stron. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy projektować własny serwis. Najlepiej skorzystać z dobrych praktyk jak Patron Service – kto nas poleca?.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*