W jaki sposób zrobić trwałą i elegancką elewację domu czyli wszystkie zalety i wady cegieł klinkierowych

Każdy kto chce postawić swój wymarzony dom pragnie, aby jak najlepiej się prezentował, a jednocześnie był solidny, trwały i funkcjonalny. Dlatego też właściciele starają się używać takich wykończeniowych materiałów, żeby najlepiej jak się da otrzymać zamierzone efekty. Czasami są to ciężkie decyzje, bo wybierać będzie trzeba między możliwościami finansowymi a chęciami i potrzebami. Niestety najczęściej będzie tak, że dobre budowlane i wykończeniowe materiały są równocześnie najdroższymi, i często trzeba w takim przypadku pójść na kompromis.

przeczytaj więcej

Autor: Laneulfean
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie lepiej będzie postawić dom z materiałów o trochę niższej jakości, ale go wystawić i zacząć mieszkać, niż zostawić budowę w połowie z powodu braku środków finansowych za wykończenie. Poza tym jeśli w danym momencie ktoś nie będzie miał odpowiednich środków, a bardzo chce niektóre elementy mieć jednak wykonane z danego rodzaju materiałów, to często można to rozłożyć w czasie i pewne rzeczy zrobić później, gdy się dozbiera brakujące środki.

Na pewno można poczekać, jeżeli zamarzy się komuś dom z klinkieru. Elewacja zrobiona z tego materiału nie należy do tanich, ale klinkier jest zdecydowanie najlepszą cegłą ceramiczną. Do ich wyrobu używa się starannie wyselekcjonowane odmiany gliny, również sam proces wytwarzania jest dużo bardziej skomplikowany niż tradycyjnych cegieł. Klinkier posiada świetne parametry jeżeli będzie chodzić o wodo i mrozoodporność, więc elewacje zrobione z niego są przeznaczone na lata ( o procesie planowania).

Sprawdź tu – więcej zobaczysz w tekście (http://tdruk.pl/), który znajdziesz w tamtym serwisie. To są analogiczne porady, więc bez wątpienia je też uznasz za ciekawe!

Ogromnym plusem klinkieru jest też jego różnorodna kolorystyka, dzięki czemu niezwykle prosto jest dobrać jego barwę do reszty budynku i zestawić wszystko w jedną spójną całość.

Niektórzy z klinkieru wykonują jedynie niewielki fragment elewacji, najczęściej przy drzwiach wejściowych. Takie rozwiązanie znacznie może obniżyć ogólne koszty budowy, jednocześnie pozwalając choć trochę się cieszyć zaletami klinkieru. Z tego też powodu jeśli ktoś będzie chciał zrobić elewację właśnie z klinkieru a będzie miał możliwość poczekania, to może to być dla niego najlepsza opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*