Wózki widłowe: co powinno się przeczytać na ich temat?

Używanie wózków widłowych jest naprawdę ogromne. Stosuje się je w różnorodnych rodzajach przedsiębiorstw. Często jednak spotkać je można w wielkich magazynach i firmach o sporej powierzchni. Historia wózków widłowych sięga tak naprawdę początku XX wieku. W chwili obecnej wózki widłowe produkowane są przez naprawdę bardzo dużą liczbę producentów.

wózek widłowy

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Wózki widłowe dostępne są dzisiaj w wielu możliwościach, różnią się przede wszystkim opcją napędu. Wyróżniamy pośród nich modele, które są napędzane napięciem dostarczanym przez akumulator, ale też napędzane silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Tych z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi można użytkować jedynie na świeżym powietrzu. Wśród wózków, które z pewnością niejeden z nas miał okazję widzieć w wielkopowierzchniowych marketach znajdują się wózki standardowe. Ale są też modele wózków widłowych tak zwanych bocznych. Służą one tak naprawdę do przenoszenia nieprawdopodobnie długich elementów. Używanie wózków widłowych jest bardzo przeróżne. Stąd ich producenci oferują także wózki, które stosowane są na świeżym powietrzu. Zdecydowana większość wózków widłowych składa się z ruchomego podestu. Ten podest spełnia rolę podnośnika. Konstrukcja tych podnośników jest oczywiście różna. Są pośród nich też takie, które są w stanie wznieść się na wysokość nawet kilku pięter. Wśród podestów znajdujących zastosowanie w wózkach widłowych można wyróżnić: teleskopowe, nożycowe i ramieniowe. Pierwszy typ podestów jest w stanie przenieść określone elementy na najwyższą wysokość. Wózki widłowe, które stosowane są w magazynach to bardzo często wózki zasilane napięciem z akumulatora.

magazyn

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim maksymalnym udźwigiem. Nie da się ukryć, że tego rodzaju maszyny (sprawdź najlepsze promocje na: relokacja maszyn) bardzo ułatwiają pracę pracownikom dużej liczby branż, a szczególnie pracownikom zatrudnionych w wielkich magazynach. Umieszczenie przez nich przedmiotów często na niemałej wysokości bez pomocy wózka widłowego byłoby bardzo ciężkie, a czasem wręcz niemożliwe. Aby móc pracować z wykorzystaniem wózka widłowego niezbędne jest zapisanie się i ukończenie odpowiedniego kursu dla operatorów tych maszyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*