W całym kraju pracuje wielu tłumaczy

Większość ludzi pragnie swobodnej pracy w domu. Zastanawiają się, jak to dobrze pracować z domu, jakie to przyjemne zwłaszcza zimową porą, gdy nie jesteśmy zmuszeni wychodzić na mróz, nie musimy skrobać zmrożonych szyb w aucie, przedzierać się przez korki, a w zamian możemy dłużej podrzemać, a później pracować nawet w piżamie. Ta cudowna wizja nie jest możliwa w każdym zawodzie. Na przykład, kierowca taxi musi, choćby bardzo chciał pozostać w domu, pojawić się o ustalonej godzinie w pracy. Istnieją jednakże zajęcia, które bez problemu możemy wykonywać w domu? Jakie to?

tłumaczenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Copywriter. Oczywiście, wielu copywriterów pracuje w agencji i są zobowiązani pozostać w takim miejscu bite osiem godzin, to jednocześnie spora ich część ma możliwość pracy zdalnej. To raczej logiczne, bo copywriter to człowiek kreatywny, który nie wykonuje pracy, przykładowo, urzędowej, polegającej na tym, iż przez osiem godzin wypełni kilkanaście dokumentów, wykona ileś tam telefonów i rozliczy pięć delegacji.

Copywriter tworząc kreatywnie i nieszablonowo nie powinien być ograniczony sztywnym gorsetem godzin. Najlepsi, najbardziej nieszablonowo myślący copywriterzy pracują w nocy albo wieczorem. Dlaczego tak jest? Nie do końca wiadomo, może chodzi o spokój twórczy, kiedy za oknem cisza, a może tego typu copywriterzy po prostu lubią się dobrze wyspać…

Grafik komputerowy. To także nie dziwi. Grafik, identycznie, jak copywriter to twórcza maszyna, którą ciężko wsadzić w ramy określonych godzin pracy. Pisanie i malowanie bowiem ma w sobie większą ilość artystycznej ekspresji niż stabilnej ciągłości. Zresztą, spytaj ludzi, którzy tak pracują.

tłumacz

Autor: tomek.mazur
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej ich praca (zobacz praca dla mężczyzn w holandii) nie polega na współpracy z tymi samymi klientami (chociaż mieć stałe zlecenia, którzy zapewniają stałą miesięczną pensję, to największy skarb), lecz częściej jest tak, że klienci są różni, na przykład zgłaszając się z jakimś zleceniem na 3 miesiące, jakie całkowicie pochłania. Później natomiast pojawia się miesiąc posuchy, po dwóch miesiącach natomiast znowu jest spore zlecenie, i tak dalej.

Tłumacz. Nie jest ważne z których zakątków naszego kraju pochodzą nasi rodzimi tłumacze. W całym kraju pracuje ich bardzo wielu, większość zdalnie, w każdym miejscu naszego kraju. Tłumacze przysięgli są ze Śląska i z Mazowsza, Podkarpacia i Suwalszczyzny, a każdy z nich może wykonywać swoją pracę w domu (tłumacz przysięgły angielskiego Zenon Styczyrz). To także praca twórcza, lecz także w niemałym stopniu metodyczna. Dla cierpliwych i wytrwałych.

Opublikowano: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*